Úvod
» Bitumenový - asfaltový střešní šindel GUTTATEC DIAMANAT - ČERVENÁ (1m2)
Bitumenový - asfaltový střešní šindel GUTTATEC DIAMANAT - ČERVENÁ (1m2)
Bitumenové - asfaltové střešní šindele Gutta - Guttatec - Topglass - IKO - bitumenová asfaltová krytina - asfaltové pásy
skladem
ROZMĚROVÉ VARIANTY K ZAKOUPENÍ (PRO OTEVŘENÍ KLIKNĚTE NA TEXT) :
Střešní asfaltový šindel ve tvaru kosodélníku s termoaktivními body. Vyrobeno z oxidovaného asfaltu. Použitá skelná rohož zajišťuje dlouholetou životnost. Asfaltový šindel nabízíme v barevných odstínech červené a hnědé. Střešní šindel ve tvaru kosodélníku. Tento bitumenový - asfaltový šindel je tvořen šablonami z pásu oxidovaného asfaltu s minerálními plnivy a nenasákavou nosnou rohoží ze skelných vláken. Skelná rohož zajišťuje dlouholetou životnost. Vyráběn v odstínu červené. Střešní asfaltový šindel Guttatec je určen pro šikmé střechy o sklonu od 15° do 90°. Povrch šindele Guttatec Diamant je tvořen tlakově zaválcovaným posypem z keramizovaného probarveného granulátu. Vrchní strana je opatřena termoaktivními body, které slouží ke slepení šablon a vytvoření kompaktní plochy. Díky své nízké hmotnosti jsou tyto šindele vhodné pro použití na střechy, které nemohou být zatíženy vysokou hmotností (rekonstruované střechy, pergoly, altány, přístřešky, zahradní domky a garáže).
- Nízká hmotnost (cca 11 kg/m2)
- Snadná montáž svépomocí
- Hodí se pro tvarované a členité střechy
- Odolný proti krupobití
- Vhodný pro střechy se sklonem od 15° do 90°

Montáž
Střešní šindel Guttatec Diamant je na spodní straně opatřen termoaktivním pruhem, která umožňuje snadnou, rychlou a kvalitní pokládku. Před aplikací je nutno odstranit krycí fólii černých termobodů na vrchní straně šindele.
- Střešní plocha (sklon střechy 15 - 90°) se musí skládat z hřebíkovatelného plného obložení např. dřeva, nejméně o tloušťce 24 mm.
- Tento podklad pokrýt asfaltovým pásem R13. Použití pásu ze strojní hadrové lepenky nedoporučujeme. Položit podkladní pás paralelně s hřebenem, překrýt ho cca o šíři 8 cm a připevnit ho pozinkovanými širokohlavými hřeby - lepenkáče.
- Pokládání šindelů se provádí od okapu k hřebenu ve vodorovném spojení. Podle jejich tvaru se šindele připevňují širokohlavými hřebíky.
- Nezpracovávat šindele při nižších teplotách než +15°C. Při nízkých teplotách, ve stinných polohách a ve větrných oblastech připevnit navíc lepidlem.
- Na hrany okapu se namontují okapové plechy. Začít řadou šindele pro základní vazbu, přilepit na plech.
- Na čele štítu doporučujeme zapracovat klín, vést přes něj bednící pás a šindelové vrstvy a nad nimi připevnit plechový kryt.
- U úžlabí se přes příčně položený bednící pás umístí dodatečná svislá vrstva. Dbát na zakrytí hřebíku, aby přes ně nemohla stékat voda.
- K pokrytí hřebenu nebo nároží se ze šindelového plátu vystřihnou dílčí šindele. Ohnout tyto dílčí šindele přes hřeben / nároží a zakryté je přibít hřebíky. Šindele, položené na ploše střechy, musí být stejnoměrně překryty. Krytina probíhá proti hlavnímu směru povětrnosti.
- U napojení střešní plochy na zdivo jako krb apod. se musí pomocí plechu nebo podobného materiálu zabránit zadnímu průtoku vody. Přilepit šindele na plechové díly, nepřibíjet je hřebíky.
- Šindelové střechy je třeba provzdušňovat a odvzdušňovat. Na 100 m izolované střešní plochy by mělo být zajištěno nejméně 0,33 m zavzdušňovací a odvzdušňovací plochy.